Среда, 27 Сентябрь 2017 01:27

"Кадетський клуб" в Одесі: корисне, приємне, та незабутнє...

23 вересня в романтичній та неповторній Одесі відбулась зустріч випускників суворовських учишищ, військових ліцеїв, гімназій та спеціальних шкіл з посиленою військово-фізичною підготовкою у форматі "Кадетського клубу". Це був вже другий подібний захід, а відтак можна вважати, що традиція почала своє життя.

Одеські кадети виявилися дружніми, організованими та дуже легкими на підйом. За тиждень до зустрічі була створена Viber-група, у якій з дотепним гумором і дружніми "підколками" побратими різних поколінь почали спілкування. Одразу створилася атмосфера очікування чогось дуже приємного, затишного та щирого. Так усе й було, та навіть краще, ніж очікувалось...

З Києва прибув атомобільний десант з п'яти кадет, очолюваний президентом Асоціації "Кадетська співдружність" Романом Солодким; з Херсона підтягнулася група у складі члена ради Асоціації Ігора Макієвського та Ігора Зосименка; чималу групу одеситів зібрав їхній активний ватажок Андрій Кривошия.

Ранок почався з візиту до Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Гостей зустріли заступники начальника ліцею полковники Олександр Ворохов та Миколай Уліцький. Офіцери показали учбово-матеріальну базу закладу, розповіли про організацію навчального процесу, нагальні потреби. Приємно відзначити, що зараз ліцей не має гострих матеріальних та фінансових проблем, завдяки постійному піклуванню Одеської міської ради й зокрема її очільника Геннадія Труханова. Планово здійснюється ремонт приміщень, покращуються побутові умови, вдосконалюється учбово-матеріальна база. Керівники ліцею похвалилися новенькою смугою перешкод, облаштованою за найвищими стандартами. Слід визнати, що подібної зразкової спортивної споруди нікому з відвідувачів ще не доводилося бачити у військових навчальних закладах України. Це справжня гордість ліцею.

Була й невеличка офіційна частина, під час якої було підписано Меморандум про співпрацю між Одеським ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою та Всеукраїнською Асоціацією "Кадетська співдружність". Цей документ зобов'язує обидві сторони підтримувати щильний інформаційний контакт, оперативно вирішувати пробемні питання, координувати спільні спортивні заходи, культурні та військово-патріотичні проекти. Головна мета підписання Меморандуму - це ефективне використання великого досвіду та можливостей членів Асоціації "Кадетска співдружність" для реалізації її головної місії: виховання з дитинства захисників Вітчизни, майбутньої еліти України. Під час церемонії підписання Меморандуму члени Асоціації "Кадетська співдружність" вручили ліцею ікону Святого Великомученика Юрія (Георгія) Переможця, який вважається покровителем воїнства. Отже, нехай ця ікона зберігає ліцеїстів та надихає їх на великі перемоги. Також члени Асоціації передали ліцею текст молитви "Про дарування розуму". Це певною мірою був жарт, але з натяком на те, щоб ліцеїсти не забували головної своєї справи - ретельного навчання.

Наступним пунктом програми був візит до Військово-морського ліцею. Цей навчалльний заклад, як відомо, нещодавно був передислокований з Севастополя. Такий бекграунд зумовлює усі тимчасові проблеми, які вимушені вирішувати командування, педагогічний склад та самі ліцеїсти. Проте, майбутні українські адмірали легко долають усі перешкоди. Начальник ліцею капітан першого рангу Віктор Шмигановський розповів членам Асоціації "Кадетська співдружність", що ліцей на разі змушений працювати з браком приміщень. Ліцеїсти мешкають у кубриках з ліжками у два яруси. Не вистачає й деяких елементів учбово-матеріальної бази. Ліцей не має нормального спортивного майданчика. Що казати вже про спеціальне військово-морське навчальне обладнання! Ліцей не має ані шлюпок, ані катера, не кажучі вже про власний причал. Отже, є до чого докласти зусиль чиновникам Міністерства оборони України, представникам громадського суспільства та волонтерам. Адже Військово-морский ліцей - це гордість України. А відтак, підписання Меморандуму про співпрацю між ліцеєм та Асоціацією "Кадетська співдружність" допоможе координувати зусилля усіх, хто за службовим чи громадським обов'язком буде допомагати учбовому закладу.

Майбутнім морським вовкам кадети-випускники також подарували ікону зі святої Києво-Печерської Лаври. Це був образ Святого Миколая-Чудотворця - покровителя моряків. На завершення візиту усі зфотографувалися з хлопцями-ліцеїстами. Дуже символічно, що поруч стояли кадети кількох поколінь, яких об'єднує поклик до служіння Батьківщині з самого дитинства.

Після офіційних заходів гості Одеси відвідали пам'ятник кумиру кадет усього світу - великому полководцю Олександру Васильовичу Суворову. А ввечері "Кадетска співдружність" зібралась у ресторані "Інжир". Не дивлячись на те, що багато хто з братів-кадет до цього часу не був знайомим, спілкування одразу набуло дружнього характеру. Кожен розповів про своє життя-буття, роки навчання та служби, про сьогодення, про родини. Тільки кадети можуть так щиро й душевно спілкуватися одразу після знайомства. Нас об'єднує виховання та певний ідеалізм, віра в дружбу, яку ми пізнали ще у дитинстві.

Одеський "Кадетський клуб" перевершив очікування його організаторів. Це був початок великих корисних справ та великої дружби. І, чесно кажучи, ми вже сумуємо за нашим товариством та очікуємо нових зустрічей.

 

Прочитано 1521 раз Последнее изменение Четверг, 12 Октябрь 2017 11:44