Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 05 Декабрь 2017 00:46

Кадетський бал: вікова традиція

На початку грудня в багатьох кадетських навчальних закладах відбуваются традиційні бали, присвячені Дню Збройних Сил України.

Вони перетворились на щорічну очікувану подію, без якої важко уявити культурне й світське життя України.

Проте, відродження цієї красивої традиції сталося відносно нещодавно - у 2010 році, коли в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна відбувся Перший кадетський бал.

Цей захід був задуманий, ініційований та втілений у реальність активістами ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність»: Віктором Яциною, Романом Солодким, Володимиром Чеповим, Романом Сазоновим, Віктором Щербаковим та багатьма іншими кадетами-випускниками, які вклали в цю справу багато любові, праці, та власних коштів...

Вони робили це задля того, щоб традиція відродилася та почала нове самостійне життя. І ось це стало реальністю.

Першого грудня кадетский бал відбувся в Сумському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка.

Колись на цьому паркеті вальсували дореволюційні вихованці Сумського кадетскього корпусу, створеного – тільки уявіть! – ще наприкінці 19-го століття. І ось у цих стінах знову кружляють у захоплюючому вирі танцю шляхетні кадети та їхні витончені дами. Долучитися до такої традиції – велике щастя. Відбулося свято музики і танцю, ніжне, романтичне, захоплююче дійство.

Кадети та їх батьки, випускники Кадетського корпусу, офіцери, вчителі та гості, запрошені на свято, насолоджувались чудовою музикою та виступами танцювальних колективів, показали своє вміння вальсувати, брали участь у майстер-класах, слухали виступ вокального ансамблю «Кадет». Під час свята пройшов конкурс на кращу пару – короля та королеву балу!

Начальник «Кадетського корпусу» геренал-майор Юрій Свідлов танцював разом зі своїми вихованцями. Це, до речі, теж красива офіцерська традиція: коли командир поруч зі своїми підлеглими не тільки під час бойового навчання та служби, а й у свята.

Минуть роки, а цей бал кадети будуть згадувати, як справжню казку.

...Пройшов бал і в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна. Ми - випускники - щасливі, що започаткована нами традиція живе та розвивається. Щоправда, тут, у Києві, бал чомусь сором'язливо називають «ліцейним» замість «кадетського». Та це так, дрібниці... Головне ж, що організатори чомусь забувають запросити на свято тих, хто його відроджував, завдяки кому воно, власне, існує...

Ось чому ми вирішили розмістити в цьому матеріалі деякі фото ще зовсім нещодавньої історії українських кадетських балів. Просто щоб нагадати про таку чесноту, як людська вдячність.

Втім, ліцеїсти отримали задоволення - це для нас головне!

Прочитано 225 раз Последнее изменение Среда, 06 Декабрь 2017 01:55

Галерея изображений