Пятница, 09 Декабрь 2016 06:48

Звернення Всеукраїнської асоціації випускників суворовських училищ, військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетська співдружність»

 

Останнім часом в інформаційному просторі та блогосфері, нібито випадково та спонтанно, виникають та “вкидаються” у суспільство “ініціативи” щодо знесення / демонтажу пам’яток, що не підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон). Зокрема, пропонується знести / демонтувати бюсти М. Горькому, М. Ломоносову, О. Пушкіну, пам’ятники М. Щорсу, О. Суворову та інші.

Завантажити звернення в .PDF

Особливого резонансу та широкої дискусії, в тому числі серед випускників суворовських військових училищ та ліцеїв набула «ініціатива», підтримана й певним чином навіть “роздмухана” окремими політиками, щодо знесення / демонтажу пам’ятнику О. Суворову, що розташований на території Київського військового ліцею (КВЛ, колишнє Київське суворовське військове училище (Кв СВУ).           

Довідка: пам’ятник О. Суворову був відкритий у 1974 році на честь 30-ї річниці звільнення України та Перемоги над фашизмом. Виконаний за проектом скульптора, офіцера Кв СВУ майора І.С. Зарічного. У 2006 році проведена реконструкція постаменту. Фактично, він став органічною складовою комплексу Кв СВУ-КВЛ, символом та прикладом «до останнього подиху служіння своїй Вітчизні» 

Серед випускників Кв СВУ-КВЛ - відомі політики, воєначальники, діячі науки та культури, Герой України та Герой Радянського Союзу, учасники бойових дій та Антитерористичної операції. Сьогодні випускники цього навчального закладу мужньо захищають незалежність та територіальну цілісність України, проявляючи високий професіоналізм  та героїзм. Чотири випускники Кв СВУ-КВЛ загинули виконуючи свій військовий та громадянський обов’язок. Загалом десять випускників інших суворовських училищ та військових ліцеїв віддали своє життя за Україну. У їх числі випускник Уссурійського суворовського училища, Герой України Кульчицький Сергій.

Вічна пам'ять та слава героям!

 На жаль, на цьому фоні, доводиться констатувати, що хоча Закон України практично реалізований, окремі “політики” вишукують будь-які можливості для дешевого «піару», вносячи ініціативи та звернення, які викликають значний суспільний резонанс.   “Боротьба” з пам’ятниками та іншими витворам культурної спадщини, що не підпадають під дію Закону, роз’єднує суспільство, яке намагається протистояти безпрецедентній зовнішній загрозі. Безперечно, кожен має право на свою позицію, але зараз вкрай необхідно утриматися від піар-ініціатив, які не слугують єднанню суспільства. Більш того, добре відомо, що цільова «робота» з окремими соціальними фокус-групами  з «чутливих» питань - улюблений прийом підривної діяльності окремих спеціальних служб противника.  Поки усі шукають «великого шатуна»,  окремі “патріоти” «лють воду на млин» «шатуна місцевого розливу». Непродумані ініціативи не сприяють об’єднанню суспільства на тлі війни, що триває Сході України.  

Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» провела інтерактивне опитування випускників суворовських училищ, військових ліцеїв та громадян України, щодо їх відношення до зносу / демонтажу пам’ятника О. Суворову та інших пам’ятників. 

Переважна більшість з них вважає, шо боротьба з пам’ятниками,  зараз безперечно не на часі й відволікає увагу суспільства від боротьби з ворогом та інших першочергових, суспільно значимих завдань.

У  Європі, куди прагне Україна, пам’ятники / пам’ятки про О. Суворова є у Франції, Італії, Австрії, Швейцарії, Румунії, Молдові, Ліхтенштейні та інших державах Тобто, йдеться про міжнародне визнання О.В. Суворова не як російського полководця, а як світового військового лідера. Тактика його дій вивчається в історії військового мистецтва практично всіх держав світу.

Навіть Т.Г. Шевченко, якого, як загально відомо, неможливо було заставити роботи те, що не співпадало з його світоглядом, у 1842 році погодився на пропозицію письменника та історика Миколи Полєвого проілюструвати видання «История князя Италийского, графа Суворова Рымникского, генералиссимуса российских войск».

Враховуючи викладене, Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність»,  висловлюючи позицію переважної більшості випускників суворовських військових училищ, військових ліцеїв та громадян України,  виступає за необхідність утриматися від непродуманих рішень щодо знесення / демонтажу пам’ятнику О.В. Суворова та інших пам’ятників, які не підпадають під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Разом з тим, ми підтримуємо слушну ініціативу, щодо встановлення пам’ятника Івану Богуну, ім’я якого власне й носить ліцей, на території КВЛ. Найбільш прийнятним є рішення щодо створення скульптурного ансамблю, який зберігав би історичну пам'ять та поєднував історичні постаті.

Таким чином, українське суспільство, влада та військова еліта дійсно продемонструють мудрий та виважений підхід до розв’язання чутливих суспільних питань, збереження зв’язку поколінь захисників Батьківщини, культурної спадщини та громадської злагоди, особливо, у цей надскладний для України час.  

СЛАВА УКРАЇНІ!

За дорученням Ради Всеукраїнської асоціації «Кадетська співдружність»

З повагою,

              

Голова Ради

                                                                                                              В. Чеповий

Прочитано 6544 раз Последнее изменение Пятница, 09 Декабрь 2016 07:03