Четверг, 15 Июнь 2017 04:30

VIII Всеукраїнська спартакіада - перемога кадетської системи виховання

У Сумах на базі Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І. Г. Харитоненка з 6 по 9 червня проходила VIII Всеукраїнська спартакіада серед військових (військово-морських) ліцеїв  та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладного семиборства. В урочистому відкритті Спартакіади взяли участь Президент Всеукраїнської Асоціації "Кадетська Співдружність" Роман Солодкий та її виконавчий директор Євген Смушков. Цьогоріч Спартакіадаі приймала 21 команду. Юні спортсмени виборювали нагороди у таких дисциплінах, як біг на 100 метрів, підтягування на перекладині, подолання смуги перешкод, стрільба з малоколіберної гвинтівки, метання гранати Ф-1, біг на 3000 метрів та плавання на 50 метрів.

Ідея проведення Спартакіади з'явилась за безпосередньої участі Всеукоаїнської Асоціації "Кадетська Співдружність" у 2009 році під час проведення учбово-методичних зборів начальників ліцеїв. І вже у 2011 році господарем першої Всеукраїнської спартаціади став «Луганський обласний ліцей-інтернат «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії», в якій команда ліцею посіла перше командне  місце. До речі, саме Луганський ліцей, що зараз дислокується у місті Кримінна, був єдиним військовим навчальним закладом, що вийшов з тимчасово окупованої зони до підконтрольної України території. Переможці Спартакіади довели, що спорт виховує справжній патріотизм. З тих пір, незважаючи на війну на Сході країни, Спартакіада успішно проводилась кожного року.

Загалом в змаганнях взяли участь 168 ліцеїстів. Як і очікувалось, боротьба за лідерство розгорнулась між командами Сумського, Криворізького та Волинського ліцеїв, які були серед лідерів на всіх попередніх Спартакіадах. На превеликий жаль, для участі у Спартакіаді в м. Суми не прибув жоден з представників команди НОК Київського військового ліцею імені Івана Богуна, яки на минулорічній Спартакіаді в м. Луцьк, незважаючи на те, що вони були молодші за інших, вразили своїм виступом та зайняли 1 місце в неофіційному заліку. Вони без сумніву могли б бути серед лідерів. Так, цього року команда, яка посіла друге місце, набрала 34 214 балів, а команда НОК, яка була на рік молодшою за інших, у минулому році – 37 093. Змагання продемонстрували високий рівень підготовки учасників спартакіади. Тридцять учасників змагань виконали норматив «Кандидат у майстри спорту» (вищий спортивний розряд у цьому виді спорту), 14 - першого спортивного розряду, 29 – другого спортивного розряду. Кандидатів у майстри спорту підготовили: Сумський – 8, Волинський - 6, Криворізький – 5, Харківський кадетський корпус – 4, Харківський ліцей «Патріот» - 2, Київський, Прикарпатський, Одеський ВМЛ, Одеський ліцей, Тульчинська школа-інтернат – по 1.

У минулому році перемогла команда Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, який теж був господарем змагань. Напевне рідні стіни допомагають юним спортсменам. Адже у цьому році переможцями стали кадети Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І. Г. Харитоненка.

За сумою балів чемпіоном змагань став сумський кадет Кирило Касьянов. Кандидат у майстри спорту виявився неперевершеним у метанні гранати - 57,20 м. та стрільбі - 91 очко, загалом зібравши 5921 бал. Друге та третє місця посіли відповідно сумські кадети Іван Федоровський та Дмитро Левчук. Серед видатних результатів варто зазначити й Данііла Яхненка з Волинського ліцею, який підтягнувся на перекладині 31 раз.

Загалом хлопці продемонстрували волю до перемоги, командний дух та справжній кадетский характер.

Начальник Сумського "Кадетського корпусу" генерал-майор Юрій Свідлов вважає перемогу своїх вихованців наслідком системної, наполегливої, цілеспрямованої роботи. За його словами, саме традиції кадетського виховання, що ретельно зберігаються у навчальному закладі, допомагають хлопцям загартовувати характери та тренувати м'язи.

І дійсно, з такими бійцями країна може бути спокійна. Це справжня еліта Збройних Сил та без сумніву - майбутні генерали. Адже психологія переможця, що закладається у дитинстві, не залишає місця для компромісів.

Під час Спартакіади "Кадетський Корпус" імені І. Г. Харитоненка відвідав ректор Харківського національного університету внутрішніх справ генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, активний член Асоціації "Кадетська Співдружність" - випускник Київського суворовського військового училища 1982 року.

Валерій Васильович був щиро вражений тим, як начальник "Кадетського корпусу" генерал-майор Юрій Свідлов дбайливо ставиться до історії навчального закладу, збереження традицій та особливої атмосфери, що панує у цих стінах.

Отже, VIII Всеукраїнська спартакіада серед військових ліцеїв пройшла на високому рівні та ще раз довела, що саме кадетська система виховання здатна найбільш гармонійно розвивати інтелектуальні, фізичні та духовні якості майбутніх захисників Вітчизни.

Відеосюжет про відкриття Спартакіади. Телакомпанія "ATV", м. Суми, автор Оксана Цибуля.

https://youtu.be/dMMwb_A3E8U

Відеосюжети про відкриття та хід Спартакіади. Телакомпанія "ВІДІКОН", м. Суми, автор Євгенія Думчикова.

https://www.youtube.com/watch?v=NA5KBaOZU04

https://www.youtube.com/watch?v=_4I3wphTgKc&t=15s

Відеосюжет про підсумки Спартакіади. Телакомпанія "ATV", м. Суми, автор Дмитро Симоненко.

https://youtu.be/bWSRX3DQvBI

Відеосюжет про підсумки Спартакіади. Телакомпанія "ВІДІКОН", м. Суми, автор Євгенія Думчикова.

https://www.youtube.com/watch?v=BD-zJ1L2Z2M

 

Прочитано 1918 раз Последнее изменение Четверг, 15 Июнь 2017 16:00