Пятница, 01 Сентябрь 2017 04:48

Патріотизм, економія, чи звичайне "кидалово"?..

Ще не затихли суперечки щодо законності встановлення пам’ятника Івану Богуну та перенесення пам’ятника О. Суворову на території Київського військового ліцею (колишнього суворовського військового училища), та вже виникає новий скандал.

Так, багато випускників згодились на те, що є необхідність встановлення пам’ятника І. Богуну та цивілізованого і встановленого законодавством порядком перенесення пам’ятника О. Суворову.

Незважаючи на те, що ще не прийнято рішення щодо перенесення пам’ятника О. Суворову та встановлення на його місці пам’ятника І. Богуну шляхом,  визначеним чинним законодавством, розпочаті підготовчі роботи по встановленню пам’ятника І. Богуну. Так, у 2016 році була закладена капсула, в яку поміщено зображення ескізу пам’ятника, автором якого є Зарічний І.С.  Також на завісах, що закривають пам’ятник Суворову, зображення пам’ятника І. Богуну  за авторством Зарічного І. С..

Заступник начальника ліцею по роботі з особовим складом полковник Мотика С.М. та начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І. В. запропонували виконання робіт відомому скульптору Зарічному І. С.

Його пам’ятники та скульптурні композиції відомі в Україні та далеко за її межами. Так, вражає відвідувачів скульптурною витонченістю, органічним поєднанням з довкіллям, що підкреслюють красу української природи, семиметрова скульптура князю Малу, пам’ятник княгині Ользі , скульптура на честь Божої Матері, скульптурні портрети гетьманів  Івана Самойловича та Івана Виговського та багато інших.

Також Ігор Семенович виконав та безкоштовно передав скульптурний портрет Івана Богуна з бронзи Київському військовому ліцею імені Івана Богуна, який був урочисто відкритий у 2013 році.

Тобто вибір автора пам’ятника був не випадковий. Тим більш, що Ігор Семенович був автором пам’ятника О. Суворову й знав всі тонкощі щодо можливості його демонтажу та перенесення без руйнування.

Перемовини с скульптором проводив начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. без укладання письмової угоди. Хіба можна було б не повірити на слово такій поважній та шанованій людині.

Ігор Семенович безкоштовно розробив ескіз скульптури та, як кажуть скульптори, «метрівку»  (оціночна вартість таких робіт біля 300 тис. грн.).

Також був створений благодійний фонд для фінансування спорудження пам’ятника, на рахунок якого лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук перевів 850 тис грн. (зі слів інформаційного джерела, що бажає залишатися невідомим). Виявили бажання перерахувати кошти на спорудження пам’ятника І. Богуну та перенесення пам’ятника О. Суворову багато інших не байдужих громадян, але відповіді на свої звернення вони не отримали.  

Скульптура, що запропонована Зарічним І. С., отримала схвальні відгуки творчої спільноти та демонструвала незламність та силу духу  козацького лідера і органічно вписувалося в архітектурний стиль будівлі, якій більше 100 років.

Але не тут-то було. Без будь-яких пояснень на мобільний телефон Зарічного прийшло СМС повідомлення "Ваши конкуренты были у начальника, показали ему свой вариант на коне и предложили поставить его в качестве подарка лицею, т.е. бесплатно. Он согласился" (31.08 17 12.38).

Вражаюче!  Не можна вірити політикам, це всім відомо. Але, щоб вже не вірити на слово бойовим генералам, які  опікується вихованням майбутньої військової еліти України, - це руйнує довіру до них.

Та й виникає багато супутніх питань щодо фонду та скульптурної доцільності встановлення кінної статуї, яка не має ні історичної, ні художньої оцінки, хоч і безкоштовної, але без будь-яких дозвільних документів.

Разом з тим, на письмові звернення випускників на ім’я начальника ліцею та Міністра оборони щодо узгодження встановлення пам’ятника І. Богуну та перенесення пам’ятника О. Суворову отримувались формальні відписки або вони зовсім залишалися без відповіді.

На сайті КВЛ 30 червня з’явилося новина, з якою ви зможете ознайомитися за даним посиланням  http://kvl.mil.gov.ua/?p=5550

Асоціація випускників звернулося до начальника ліцею з пропозицією включити представника Асоціації до складу робочої групи, зазначеної в новинах. Але відповіді на звернення громадської організації, що передбачено чинним законодавством,  не отримала.

Зверніть увагу на фото: при обговоренні проекту пам’ятника на столі лежить ескіз, запропонований Зарічним І. С.

Виходячи з новини що на сайті, керівник ОПАНАСЮК  П. С. висловив бажання взяти участь у конкурсних торгах щодо надання послуг по виготовленню та встановленню пам’ятника видатному полковнику на території ліцею.

Коли відбулися ці торги та й хто брав у них участь?

Де результати конкурсу, відкритого для суспільства?!

Прочитано 1053 раз Последнее изменение Пятница, 01 Сентябрь 2017 09:22