Понедельник, 11 Сентябрь 2017 14:30

Перші кадетські погони - першого вересня!

1 вересня - це завжди зворушливо. Але для кадет свято першого дзвінка пов'язане ще з однією незабутньою подією - врученням перших погонів.

До цієї миті вони були звичайними хлопцями. А тепер стали ліцеїстами та кадетами, особливою кастою обраних. І справа тут не в якихось привілеях або виключних правах, а тільки в обов'язках та відповідальності. Адже юнаки у погонах мають жити за суворими законами військових статутів, виконувати накази, дотримуватись щильного розпорядку.

В усіх ліцеях та гімназіях з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулись урочистості, присвячені Дню знань.

В Луганському обласному військовому ліцеї «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» це вже третій набір ліцеїстів в нових умовах існування навчального закладу після передислокації з тимчасово окупованого Луганська. В цьому році до ліцейського строю стали 108 ліцеїстів з усіх міст та районів Луганщини. Начальник ліцею полковник Валерій Ємбаков у своєму вітальному слові висловив впевненість, що ліцеїсти-першокурсники стануть достойними продовжувачами ліцейських традицій навчального закладу.

У Військово-морському ліцеї, передислокованому навесні 2014 року із тимчасово окупованого Севастополя до Одеси, розпочався новий навчальний рік. З цього приводу у навчальному закладі проведено День знань. Під час урочистого шикування юнаків привітали представники Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, влада міста, ветеранська громадськість, священнослужителі, вчителі, батьки і друзі.

— Новий навчальний рік — це ще одна сторінка у вашому житті, — наголосив заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України з бойової підготовки контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — На цьому плацу 78 нових майбутніх офіцерів, старшин ВМС, що обрали нелегкий шлях — шлях військового моряка, — додав він.

До навчання у ліцеї приступають учні 10 класу (1 курс) та 11 класу (2 курс). Поточного року до навчального закладу зараховано 78 вихованців, які традиційно представляють практично усі регіони України.

З нагоди Дня знань в Острозькому обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військо-фізичною підготовкою Рівненської обласної ради відбулось свято першого дзвоника. Урочиста мить розпочалась з виносу прапору ліцею, спільного виконання державного гімну та підняття жовто-блакитного стягу.

– Майже 80 відсотків зі 138 наших вихованців обох курсів навчання - діти учасників бойових дій, Чорнобильців, з багатодітних сімей. За 16 років цей навчальний заклад виховав для Збройних Сил та інших військових формувань України понад 1200 патріотів Вітчизни. Дві сотні з них вже самі є учасниками бойових дій, зокрема на сході України. Ми пишаємося ними, - наголосив начальник ліцею Дем’ян Поліщук.

Присутні вшанували хвилиною мовчання героїв, які склали свої голови за незалежність. Поклали квіти до меморіальної дошки випускнику ліцею 2009 року Володимиру Чепелюку який, загинув в АТО виконуючи бойові завдання під Слов’янськом на початку збройного конфлікту.

Зі слів командира взводу-офіцера вихователя, колишнього військовослужбовця 95 окремої аеромобільної бригади майора Андрія Антонюка тема першого уроку «Україна і Європейський союз» не випадкова. Протягом заняття діти дізналися про міжнародну співпрацю, досягнення Збройних Сил України та важливість вивчення іноземних мов.

У державному навчальному закладі «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» відбувся урочистий військовий парад під супровід духового оркестру «Либідь» та оркестру ударних інструментів «Киянки». Урочистості присвячені початку нового навчального року та посвяті в курсанти.

На святі були присутні представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної Академії наук України, Міністерства освіти і науки України, духовенства, працедавців, інших освітніх, громадських організацій тощо.

У свою чергу, начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України підполковник Богдан Сеник від імені начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка привітав учнів та курсантів навчального закладу, науково-педагогічний колектив та батьків зі святкуванням дня Знань та урочисто вручив відзнаку Міністерства оборони України медаль “За сприяння Збройним Силам України” директору навчального закладу — Василю Петровичу та почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України медаль “За заслуги перед Збройними Силами України” заступнику директора, підполковнику запасу Андрію Зубову.

Як завжди яскраво, вишукано та навіть аристократично пройшов День знань в ліцеї-інтернаті №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва. Тут, на відміну від інших подібних навчальних закладів, навчаються не тільки хлопчики-кадети, а й дівчата-панянки. Проте навчання в чоловічіх та жіночіх класах - відокремлене, як і має бути в традиційному ліцеї.

Пролунав перший дзвінок і в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. На свято знань до богунівців завітали почесні гості - академік Національної академії медичних наук України випускник Київського суворовського училища 1957 року Владислав Вікторович Безруков та заступник Військового, Морського і Повітряного Аташе з питань оборони при Посольстві Респуліки Польщі в Україні випускник авіаційного військового ліцею в Зеленій Гурі майор Мариуш Садовски. Отже наша кадетска родина об'єднує побратимів не тільки різних поколінь, а й різних країн.

Новий навчальний рік почався. На нас чекають нові знання, нові хвилюючі події, нові враження. А ті, хто у цей день отримав перші у житті кадетські погони, будуть зберігати їх біля серця навіть тоді, коли стануть генералами чи академіками.

Прочитано 1312 раз Последнее изменение Среда, 13 Декабрь 2023 11:13

Галерея изображений