Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 23 Июнь 2020 12:48

«Любіть місто Суми так, як я його любив»

Ми вирішили почати розповідь про нашу подорож на Сумщину саме з цієї цитати Івана Герасимовича Харитоненка, тому що усім своїм життям українській патріот, підприємець і меценат довів, що справжня любов – це вчинки, це активні дії, а не просто гасла.

На кошти Івана Герасимовича було збудовано Сумський кадетський корпус – перлину вітчизняної військової освіти. З 1902 року ці стіни виховують офіцерів різних військових спеціальностей. З 1918 до 1992 року тут працювало Сумське вище артилерійське командне двічі Червонопрапорне училище імені М. В. Фрунзе (СВАКУ). На його основі у 1994 році було створено Військовий інститут ракетних військ та артилерії, а після його  розформування у 2007 році створено державний ліцей-інтернат «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» імені І. Г. Харитоненка.

6 лютого 2019 року було підписано РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 54-р про передачу майнового комплексу ліцею-інтернату до сфери управління Адміністрації Державної прикордонної служби України, яке остаточно закріпило перехід навчального закладу під командування цього силового відомства.

…У робоче відрядження до Сум відбули президент всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» Роман Солодкий та її виконавчий директор Євген Смушков. Не дивлячись на пізній час у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації нас гостинно зустрів її новий очільник Роман Сергійович Грищенко. До речі, він – колишній військовослужбовець, юрист. Але для нас головне, що він – випускник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, навчального закладу, що успадкував традиції Київського суворовського військового училища. Принагідно ми вручили Роману Сергійовичу пам’ятну медаль «75 років суворовським військовим училищам».

Розмова пройшла у дружній атмосфері й конструктивному дусі. Ми вдячні начальнику Державного ліцею-інтернату «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ім. І. Г. Харитоненка генерал-майору Юрію Івановичу Свідлову за те, що він взяв участь у цій зустрічі. Говорили про місто Суми, про те, що можуть зробити громадські організації для його популяризації в Україні і Світі, для покращення інвестиційної та туристичної привабливості регіону. Звичайно ж, мова йшла й про «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС», що є справжнім брендом міста, його прикрасою та гордістю.

Користуючись нагодою, ми ще раз вітаємо Романа Грищенка з призначенням головою Сумської обласної державної адміністрації, бажаємо йому успіхів у роботі та висловлюємо готовність до всебічної співпраці. Адже для нас місто Суми – одне з найулюбленіших, а колектив Сумського «КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ» – це наші друзі й однодумці.

Наступний день ми з радістю провели в стінах славетного навчального закладу. Не дивлячись на суворі заходи, пов’язані з пандемією COVID-2019, тут триває підготовка до onlineзовнішнього незалежного оцінювання. Також йде підготовка до нового навчального року та вступна кампанія.

Гості від «Всеукраїнської асоціації «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» взяли участь у нагородженні кращих ліцеїстів 3 роти за підсумками навчання, які отримали базову середню освіту з відзнакою. Начальник ліцею генерал-майор Юрій Свідлов вручив подяки i пам'ятні сувеніри старшому ліцеїсту Єгору Сергієнку, старшому ліцеїсту Олександру Марченку, віце-сержанту Олегу Тумановському, а також відзначив батьків ліцеїстів-відмінників. Крім того за активну участь у житті ліцею подяки від командування отримали представники батьківського комітету 3-ї роти Лілія Кузякова, Олена Ковбаса і Ольга Сарахман.

Роман Солодкий та Євген Смушков також були нагороджені пам’ятними медалями «75 РОКІВ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ», посвідчення до яких підписані 1-м заступником секретаря РНБО генерал-полковником Михайлом Ковалем. Ми пишаємося цією відзнакою, що надихає нас на подальшу працю заради укріплення системи підготовки до державної служби з дитинства.

Прогулянка територією Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ім. І. Г. Харитоненка Державної прикордонної службі України справила на нас добрі враження. Освітній заклад має потужну навчальну базу, чудовий офіцерський і педагогічний колектив, плекає та зміцнює свої старовинні традиції, впевнено дивиться у майбутнє.

Місто Суми справило враження динамічного, молодого, перспективного. І ми дуже раді, що «КАДЕТЬКИЙ КОРПУС» додає цьому іміджу свою вагому частку.

На світлинах: (титульне фото) начальник Сумського «КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ» генерал-майор Юрій Свідлов, голова Сумської ОДА Роман Грищенко, президент ВГО «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» Роман Солодкий; бесіда в кабінети очільника Сумської ОДА, Роман Солодкий, Юрій Свідлов та Євген Смушков під час відвідання ліцею; Юрій Свідлов біля світлини вихованців ліцею Олексія Харченка та Артема Колодки, які виконали Державний Гімн України в м. Севастополь 21 березня 2014 року під час захоплення Академії ВМС ім. Нахімова; Юрій Свідлов, Роман Солодкий та випускник КвСВУ 1990 року Владислав Лаврик – на разі співробітник Сумської ОДА;  Роман Солодкий, Юрій Свідлов, Владислав Лаврик та Євген Смушков біля бюсту І. Г. Харитоненка; приймання вступних документів; біля стенду в пам’ять про Другу Світову віну; підготовка до online ЗНО; зразки нової форми одягу ліцеїстів-прикордонників; у історичному приміщенні домової церкви «КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ»; вручення нагород та відзнак найкращим ліцеїстам і батькам; колектив друзів і однодумців.

 

Прочитано 342 раз Последнее изменение Вторник, 23 Июнь 2020 12:59