Вторник, 01 Июнь 2021 08:08

До побачення, рідний ліцею!

Саме так - "до побачення", а не "прощавай". Ми впевнені, що усі випускники повертатимуться у рідни стіни за кожної нагоди, як це робимо ми вже 10, 20, 50 років...

Минулого тижня в більшості військових ліцеїв України відбулися святкування Дня останнього дзвінка. Завершився складний 2020-2021 навчальний рік, під час якого кадетам доводилося навчатися дистанційно, вчитися дотримуватися незвичних обмежувальних заходів... Но головна перешкода - це обмежене спілкування з друзями та вчителями. Адже навчання у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою - це, перш за все, життя в оточенні товаришів, однодумців, справжніх побратимів. Заради цього юнаки (а зараз вже й дівчата) обирають з дитинства життя у військовому колективі. Саме колектив виховує, вчить любити Батьківщину, бути безкомпромісним у питаннях честі, гідності та військового обов'язку.

На свято у Київький військовий ліцей імені Івана Богуна завітали Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Станіславович Сирський, ТВО начальника штабу Сухопутних військ Збройних сил України бригадний генерал Олександр Грузевич, директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" представляли екс-заступник головнокомандувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Кривенко та полковник у відставці Олександр Шкарлат. Олександр Кривенко, випускник Київського суворовського військового училища 1975 року, передав начальнику Київського військового ліцею ім. Івана Богуна вітальну грамоту сьогоднішнім кадетам від випускників попередніх років.

Дорогі ліцеїсти-богунівці 
та шановний колектив офіцерів та педагогів!

Від імені Асоціації  випускників суворовських військових училищ, військових спецшкіл, військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетська співдружність» щиро вітаємо вас з успішним закінченням навчального року у найкращому військовому освітньому закладі України – Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна!

Ви сумлінно й наполегливо працювали: вивчали складні загальноосвітні предмети, вчилися військовій справі, займалися фізичною культурою та спортом. Ви гідно несете ім’я ліцеїста-богунівця. Це дуже складно, але безмірно почесно та відповідально.

Жоден з ваших однолітків не має такої честі – носити військовий однострій, жити за суворими законами статутів, з дитинства стояти на захисті Батьківщини. Ми усі пишаємося вами та віримо в вас.

Бажаємо випускникам успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання та вступити до омріяних вищих військових навчальних закладів. А решті ліцеїстів бажаємо добре відпочити влітку та з новими силами повернутися з відпустки.

Шановні офіцери, вихователі та  вчителі!

Висловлюємо вам щиру вдячність за неоцінимий внесок у виховання та  навчання майбутньої еліти Збройних сил,  готової до самовідданого служіння Україні. Ви робите неоцінимо важливу справу. Адже у війнах перемагають не ті держави, в яких багато корисних копалин, а ті, в яких найкращі педагоги.

Шановні батьки!

Дякуємо вам за довіру  до системи підготовки до служіння Батьківщині з дитинства. Ви зробили правильний вибір: саме тут, незважаючи на певні обмеження та труднощі, ваші діти отримали доровказ у доросле життя, зустріли справжніх наставників та друзів.

Зичимо усім щастя, радості, здійснення мрій та задумів, миру та впевненості у майбутньому!

Запевняємо вас, що члени ВГО «Всеукраїнська Асоціація «Кадетська співдружність» завжди  підтримають вас та нададуть  можливу  допомогу, адже ми з вами – єдина кадетська родина!

Слава України!

Завжди пам’ятаймо наше священне гасло:

«Душу – Богові, життя – Батьківщині, честь – нікому!»

29 травня 2021 р.

 Рада ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ»

Після урочистої частини ліцеїсти виконали «Марш Богунівської слави», у танцювальну програму увійшов вальс, виступ прийомів з карабінами вправно продемонстрували ліцеїсти3 навчальної роти, а дефіле барабанщиків для присутніх підготували ліцеїсти 1 навчальної роти імені Героя України Андрія Кизила.

Також 29 травня відбувся 21 випуск Закарпатського обласного ліцею-інтернату з ПВФП ім. Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради. За багаторічною традицією урочистості пройшли в центрі міста Мукачева, на площі Миру. Свято розпочали урочистим вступним словом начальника ліцею-інтернату полковника Юрія Захарова.  Звертаючись до 88 випускників начальник ліцею, зокрема, сказав: «Ми пишаємось вами - тими, хто два роки тому зробив перший важливий крок - вступив до ліцею-інтернату, обрав найблагороднішу справу – захист батьківщини».

На урочистостях були присутні шановні гості: голова Закарпатської обласної ради  Петров О.Г., голова Мукачівської РДА Токар Е. В., керуючий справами Мукачівського Міськвиконкому Лендєл О.В., голова громадської організації «Спілка учасників АТО м. Мукачева та Мукачівського районуу» Кепенач Ю. Г.,  голова Мукачівської міської організації ветеранів війн - Іванов С. І., голова Мукачівської міської спілки ветеранів Афганістану та інших локальних конфліктів Семенчук В.С..

Кращі ліцеїсти були заохочені цінними подарунками, зокрема годинником із символікою ліцею-інтернату від імені начальника ліцею полковника Юрія Захарова, похвальними грамотами за успіхи у навчанні та за активну участь у суспільному-масовому житті ліцею.

Під час урочистостей заслужені відзнаки отримали і члени колективу навчального закладу.

Після урочистої частини ліцеїсти закружляли у прощальному вальсі під звуки оркестру… Першокурсники блискуче виступили з комплексом вправ  рукопашного бою.

(Інформацію та фото з Закарпатського ліцею передала педагог-організатор Еріка Григаші).

27 травня 2021р. свято Останнього дзвінка відбулось і в ліцеї-інтернаті №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Володимира Великого Шевченківського району міста Києва. В доросле життя на крилах надії і любові вирушили одинадцятикласники 2021 року – восьмий випуск Кадетського корпусу, майбутнє і надія України.

Подія відбулась в урочистій атмосфері з дотриманням найкращих вітчизняних військових та шкільних традицій: ритуал ПРОЩАННЯ З ПРАПОРОМ ЛІЦЕЮ випускного кадетського класу, церемонія вручення знака випускника 2021. Кадети-одинадцятикласники склали Клятву випускника. Привітальні побажання випускникам висловили: Заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук, Народний артист України Володимир Талашко. Почесними гостями урочистостей були наставники і друзі: співробітники  і  ветерани Служби зовнішньої розвідки України. Випускників привітала директор ліцею, Заслужений працівник освіти України, кавалер ордену Княгины Ольги ІІІ ступеню Наталія  Головіхіна. Окрасою свята став вальс кадетського випускного класу та урочиста незабутня мить - ОСТАННІЙ ДЗВІНОК.

А на завершення відбувся кадетський Парад.  На знак прощання з ліцеєм, за доброю традицією випускники кадетського класу, проходячи біля почесної трибуни, кинули вгору монети зі словами: «Ліцею, ПРОЩАВАЙ!»

Святкові заходи з нагоди випуску відбулись 29 травня і у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Свято відвідав міський голова Львова Андрій Садовий, а випускників Львівської республіканської школи-інтернату (з якої починався цей освітній заклад) представляв випускник 1-ї роти 1991 року майор запасу Андрій Ляхович - голова Львівського обласного осередку ветеранів АТО, колишній командир батальйону "Львів".

Прочитано 851 раз Последнее изменение Вторник, 01 Июнь 2021 16:28