Среда, 29 Декабрь 2021 21:37

Зміцнюємо європейське військове братерство

Останній місяць року, що минає, видався багатим на приємні зустрічі. На запрошення ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» і директорки ліцею-інтернату № 23 Шевченківського району м. Києва «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» імені Володимира Великого Заслуженого працівника освіти України Наталії Михайлівни Головіхіної до освітнього закладу завітав аташе з питань оборони Посольства Республіки Болгарія в Україні підполковник Йонко Капітанов.

Почесного гостя радо зустріли завідувач кафедри військово-патріотичного виховання ліцею-інтернату підполковник Михайло Коваль, президент ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» Роман Солодкий і виконавчий директор асоціації Євген Смушков. Це вже другий візит пана Йонко Капітанова до «КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ». Підполковник Коваль влаштував для представника дружньої європейської держави невеличку екскурсію освітнім закладом. Шляхетні паняночки та кадети зустрічали гостя витонченими кніксенами і традиційними військовими гаслами. Співробітники ліцею-інтернату показали мультимедійну презентацію про освітній заклад, досягнення його учнів та випускників, історію роздільного виховання дівчаток і хлопчиків на теренах сучасної України.

Роман Солодкий і Євген Смушков обговорили з паном Йонко Капітановим ідею проведення у наступному році військово-патріотичної акції «Великі кадетські збори на Шипці», суть якої полягає в тому, щоб кадети з різних країн – нащадки визволителів Болгарії від османського ярма – зібралися в Болгарії біля Пам’ятника Свободи в день святкування 145-ї річниці Шипкінської епопеї.

Друге питання – це перспективи створення в ліцеї-інтернаті учнівського гуртка з вивчення болгаристики. Слід додати, що мета такого гуртка – не просто пізнавальна. «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» на разі працює над міжнародним проектом, який дозволить випускникам кадетських освітніх закладів навчатися у військових академіях, училищах та університетах країн Європи й Америки. І саме Болгарію – братню слов’янську країну – ми розглядаємо як найбільш перспективну. Близькість наших мов, культур, традицій додає нам оптимізму.

Ми вдячні аташе з питань оборони Посольства Республіки Болгарія в Україні підполковнику Йонко Капітанов за увагу до наших проектів, які спрямовані на зміцнення миру й безпеки в нашому спільному європейському домі.

На світлинах: (1) Євген Смушков, підполковник Михайло Коваль, підполковник Йонко Капітанов та Роман Солодкий біля прапору «КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ»; (2-14) екскурсія ліцеєм-інтернатом, знайомство з навчально-виховним процесом; (15) вчитель історії підполковник Василь Ковальов знайомить підполковника Йонко Капітанова з музеєм ліцею-інтернату.

Прочитано 322 раз Последнее изменение Среда, 29 Декабрь 2021 21:50

Галерея изображений