Суббота, 05 Март 2022 15:08

Загинув запорізький кадет Герой України Валерій Чибінєєв. Вічна Слава Герою!

3 березня 2022 року у бою під Гостомелем загинув Герой України, випускник Запорізького ліцею з посиленою військо-фізичною підготовкою «Захисник» Валерій Чибінєєв.
Валерій Чибінєєв – командир роти снайперів 79-окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (позивний «Каракурт»). Народився 3 березня 1988 року у місті Бердянськ Запорізької області. Рано втративши батьків виховувався у Бердянській школі-інтернаті, випускник Запорізького військового ліцею "Захисник" і Одеської академії сухопутних військ. Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі І аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області.
Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ очолюваний капітаном Чибінєєвим знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох військових терористичних військ. Поблизу селища Ізваріне Луганської області у липні того ж року, разом із своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.
Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана було знищено живу силу розрахунків кулеметів та гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці цього ж місяця отримав поранення в наслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Не зважаючи на це продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією.
Указом Президента України від 23 серпня 2016 року N 348/2016 Валерію Чибінєєву присвоєно звання Герой України за мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі.
Прочитано 469 раз