Вторник, 05 Апрель 2022 09:44

Вітаємого нашого дорогого Віктора Івановича Яцину з Днем народження!

Сьогодні - важливий день для усіх кадетів України. Ми вітаємо з Днем народження патріарха кадетського руху віце-президента ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" Заслуженого працівника освіти України полковника запасу Віктора Івановича Яцину.

Дорогий наш товариш, батько, КОМАНДИР з великої літери! Бажаємо Вам міцного кадетського здоров'я, родинного затишку, щастя, та ВІРИ В НАШУ ПЕРЕМОГУ.

Зараз, під час війни, Віктор Іванович використовує увесь свій авторитет в Світі серед кадетів різних країн, щоб розповідати правду про Україну. Він документує літопис подвигів випускників українських військових ліцеїв, постійно підтримує зв'язок з керівниками кадетських освітніх закладів.

Водночас наш патріарх продовжує роботу над книгою «Служіння Вітчизні з дитинства (український кадетський літопис)».

Вікторе Івановичу! Ми вас любимо, цінуємо і запевняємо у нашій вірності тим ідеалам, які ви нам прищепили з дитинства.

Життя - Батьківщині!

Честь - нікому!

Наша довідка:

Яцина Віктор Іванович, випускник Київського СВУ 1968 року, Почесний Президент ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність», лицар ордену «Богдана Хмельницького» 3 ступеня, Заслужений працівник народної освіти України, головний редактор часопису «Кадетський журнал», учасник бойових дій. Має чисельні відзнаки Міністерства оборони України та багатьох Громадських організацій.

Народився 5 квітня 1950 року в с. Петрівка Гадячського району Полтавської області.

З 1965 по 1968 роки навчався в Київському суворовському військовому училищі, після закінчення якого був направлений до Київського вищого загальновійськового  командного училища. З вересня 1972 року проходив службу в в/ч 07224 (м. Біла Церква, Київської обл.) на посадах командира розвідувального взводу, розвідувальної роти, начальника штабу-заступника командира мотострілецького батальйону.

З червня 1973 року по червень 1974 року знаходився в спеціальному закордонному відрядженні як спеціаліст з тактики та бойового використання бойової машини піхоти (БМП-1) в Арабській республіці Єгипет.

В січні 1978 року переведений до Київського суворовського військового училища на посаду офіцера-вихователя, а в травні 1980 року призначений на посаду командира роти суворовців - старшого викладача військових дисциплін. З травня 1985 року - заступник начальника навчальної частини Київського суворовського військового училища.

В 1992 році  перепризначений нам посаду заступника начальника навчальної частини Київського військового ліцею. В грудні 1991 року очолив робочу групу з розробки Концепції та Положення про військові ліцеї України. В березні 1992 року Концепція та Положення були схвалені на розширеному засіданні Департаменту військової освіти МО України. Надавав допомогу при формуванні Львівського, Чернігівського, Донецького, Луганського та Криворізького ліцеїв. У 1996 році брав участь в розробці програми "Допризовна підготовка" для військових ліцеїв.

В 1998 році приймав участь в розробці Положення про навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею та у його створенні.

У 2004 році звільнився з лав Збройних сил України у відставку за станом здоров’я.

З травня 2006 року на громадських засадах обіймав посаду Президента Київської міської асоціації випускників суворовських військових училищ та військових ліцеїв "Кадетська співдружність", з 2010 року Президента ВГО «Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність", з 2013 року - почесний Президент Асоціації.

 

Прочитано 559 раз Последнее изменение Вторник, 05 Апрель 2022 10:09