Пятница, 22 Апрель 2022 19:57

Луганський ліцей "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС": історія триває!

Сьогодні, 22 квітня, Луганському обласному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» виповнилося 29 років.

ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» вітає з цією подією весь колектив освітнього закладу та його випускників!

На жаль, за новітню історію ліцей вже вдруге зазнає трагедії передислокації. Вперше це сталося у 2014 році, коли сепаратисти захопили будівлю у рідному Луганську. Тоді ліцей переїхав до підконтрольної Україні Кремінної, залишивши недоторканими не тільки Бойовий Прапор та історичну назву, а й найголовніше - ДУХ і ТРАДИЦІЇ!

У 2017 році делегація ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» відвідувала Кремінну. Ми підписали Договір про співпрацю. Тоді у самому розпалі була реконструкція нового місця розташування ліцею.

У 2020 році завдяки ініціативі і неспинній енергії начальника ліцею бригадного генерала Валерія Євгеновича Ємбакова усі роботи з будівництва й благоустрою були завершені. Луганський ліцей став найкращим в Україні за станом навчально-матеріальної бази, побутових умов і спортивної інфраструктури.

Освітній заклад відвідав Головнокомандувач Збройних Сил України Президент Володимир Зеленський. Здавалося б, нова щаслива сторінка ліцею почала відлік свого часу...

Але ворог підступно вдарив знову. Луганський ліцей знаходився майже на самій передовій. Зараз Кремінна окупована загарбницькими військами. Що ж... Це означає, що в нас є потужний мотив ПОВЕРНУТИ СВОЄ!

Ми впевнені, що ліцей як птах Фенікс, знову відротиться та повернеться у рідні стіни.

З приводу Дня народження освітнього закладу до його працівників і випускників звернувся начальник ліцею бригадний генерал Валерій Євгенович Ємбаков:

На титульній світлині: члени ради ВГО "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" під час відвідання ліцею восени 2017 року.

На світлинах галереї: 1,2,4 - начальник ліцею бригадний генерал Валерій Ємбаков розповідає Президенту України Володимиру Зеленському про успіхи у реконструкції приміщень ліцею (осінь 2020 р.); 3,6 - головна будівля освітнього закладу після глибокої реконструкції; 5 - басейн для спортивного плавання; 7 - ліцеїсти під час уроку (2017 р.); 8, 9, 11, 12, 14 - Валерій Ємбаков проводить екскурсію ліцеєм для членів Ради Асоціації (осінь 2017 р.); 10, 19 - роботи з реконструкції трвають (осінь 2017 р.); 13 - заняття з фізичної підготовки; 15 - Роман Солодкий (президент ВГО "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ") і Валерій Ємбаков підписують Договір про співпрацю (осінь 2017 р.); 16, 17, 18 - члени Ради Асоціації передають ліцею книги, "Кадетський журнал" і подарунки (осінь 2017 р.)

Історична довідка

Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» створено в 1993 році  відповідно до наказу начальника Головного штабу Збройних сил України на базі частини майна Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів як один із найперших ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою в Україні.

З 3 по 5 червня 2010 р. за ініціативи та організаційного сприяння ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» на базі ліцею вперше за часи незалежності України відбулась Всеукраїнська Спартакіада військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.

З квітня 2014 року і ліцей, і його вихованці та випускники опинились у самому центрі військового протистояння між українською владою та незаконними збройними формуваннями. З листопада 2014 року навчальний заклад переміщено на підконтрольну українській владі територію у м. Кремінна Луганської області.

За 28 років  існування було здійснено 23 випуски ліцеїстів, більшість із яких продовжила навчання у вищих навчальних закладах  Міністерства оборони та інших силових структур України.

Восени 2020 року ліцей відвідав Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил Володимир Зеленський.

Прочитано 664 раз Последнее изменение Пятница, 22 Апрель 2022 20:18