Среда, 05 Апрель 2023 08:18

Вітаємо з Днем народження почесного президента ВГО "Кадетська співдружність" Віктора Івановича Яцину!

Сьогодні ми з честю й радістю святкуємо День народження почесного президента ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ", полковника запасу, Заслуженого працівника освіти України Віктора Івановича Яцини!

Дорогий наш Вікторе Івановичу! Бажаємо Вам міцного здоров'я, творчої наснаги, успіхів, родинного затишку, щастя вашим близьким та скорішої ПЕРЕМОГИ!

Сьогодні Ваші вихованці боронять Україну від ворога. Ви прищепили їм любов до Батьківщини, національну свідомість, знання військової справи... Таким чином, ви й зараз робите свій внесок в захист України.

Дякуємо Вам за пропаганду служіння Батьківщині з дитинства, підтримку системи кадетської освіти.

З Днем Народження!

Наша довідка

Віктор Іванович Яцина закінчив Київське суворовське військове училище в 1968 році. Потім навчався в одному з найкращих військових вишів - Київському вищому загальновійськовому командному училищі (КВОКУ). Молодим офіцером Віктор Іванович брав участь у бойових діях на Суецькому каналі. Це була так звана "неоголошена війна", і участь наших військовослужбовців у ній була державною таємницею. Ця війна була не менш жорстокою, ніж Афганська. Віктор Іванович отримав важке поранення. Після цього молодий офіцер знайшов своє покликання у військовій освіті і став справжньою її легендою. За особистим запрошенням та клопотанням начальника училища генерал-майора Івана Івановича Кауркіна старший лейтенант Віктор Яцина став офіцером-вихователем Київського суворовського військового училища. А згодом - наймолодшим командиром 2-ї роти! Він, молодий капітан, командував сивовласими майорами. І авторитет його був беззаперечним! Уся подальша служба Віктора Івановича була пов'язана з рідним Київським суворовським училищем - Київським військовим ліцеєм ім. Івана Богуна. Полковник В. Яцина закінчив службу на посаді керівника навчального відділу ліцею. Після звільнення в запас жодного дня не відпочивав. Він створив та очолив громадську організацію випускників, яка невдовзі перетворилася на всеукраїнський рух ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ". Зараз Віктор Іванович є її почесним президентом. Ще з 2014 року В. Яцина просував ідею використання бойових БПЛА. З початком повномасштабної війни усі переконалися в правильності його стратегічного бачення. Зараз Віктор Іванович робить свій внесок в контрпропаганду, в моральну підтримку наших бійців, в розповсюдження бойового досвіду та вшанування пам'яті Героїв, зокрема - випускників кадетських освітніх закладів.

 

Прочитано 263 раз Последнее изменение Среда, 05 Апрель 2023 09:02