Суббота, 27 Январь 2024 09:40

СЬОГОДНІ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ НАШОГО БОЛГАРСЬКОГО ДРУГА ХРИСТО КОНТРОВА

Сьогодні ми святкуємо день народження нашого старшого товариша, випускника Нахімовського Народного Училища з  м. Варна, екс-головнокомандувача ВМС Республіки Болгарія адмірала Христо Контрова!

Товаришу адмірале, любий наш друг Христо!
Від імені громадської організації "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" сердечно вітаємо Вас з Днем Народження!
Бажаємо Вам нахімовського здоров'я та оптимізму, сил та енергії для добрих та корисних справ!
Ми пишаємося багаторічною дружбою з Вами та дуже її цінуємо. Дякуємо за Вашу громадську діяльність, за дбайливе ставлення до кадетських та нахімівських традицій.
Спілкуючись з Вами, ми торкаємося справжніх цінностей, які зуміло зберегти і передати нам все Ваше покоління: дружбу, вірність, готовність прийти на допомогу товаришу, шляхетності, патріотизму...
Ви – гідний представник нашого братнього болгарського народу і робите дуже багато для дружби та взаєморозуміння між людьми.
Честит Рожден Ден! Пожелаваме на Вас багато здраве и късмет!!!
НАША ДОВІДКА
Христо Контров народився Варні 27 січня 1938 року. З 1952 по 1955 рік навчався у Нахімовському училищі у м. Варна (Болгарія). З 1955 по 1959 навчався у вищому військово-морському училищі "Н. Є. Вапцаров" на командному факультеті.
Кар'єра Христо Контрова - справді блискуча: від командира торпедного катера до головнокомандувача Військово-Морських Сил Республіки Болгарія (1995-1998 рр.).
У період його командування реалізовано запропоновану ним програму оновлення корабельного складу ВМС Болгарії.
Христо Контров нагороджує орденами та медалями багатьох країн світу. Він приймав як головнокомандувача ВМС Болгарії багатьох офіційних осіб, у тому числі 1997 року головнокомандувача ВМС України адмірала Михайла Єжеля.
Під командуванням адмірала Контрова у 1996 та 1997 роках. проходили міжнародні навчання за участю України «Sea Breeze».
З української сторони 1997 року походом командував капітан першого рангу Ярослав Федоришин – випускник Київського суворовського військового училища. На одному зі знімків зафіксовано момент, коли під час відвідин Болгарії українським корветом "Луцьк" капітан першого рангу Я. Федоришин вручає адміралу Х. Контрову подарунковий кортик.

Прочитано 62 раз Последнее изменение Суббота, 27 Январь 2024 09:47