Вторник, 30 Январь 2024 12:17

БІЙ ПІД КРУТАМИ: ПАМ’ЯТЬ, ЩО ОБ’ЄДНУЄ

29 січня ми відзначили особливу дату – 106 річницю героїчної битви під Крутами.
Ліцей 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" імені Володимира Великого виступив з ініціативою вшанувати юних героїв, що віддали своє життя за ідеали молодої української державності, загальноукраїнським уроком пам’яті.
Захід підготували і провели вчитель історії ліцею 23 «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» імені Володимира Великого відмінник освіти підполковник запасу Василь Єгорович Ковальов та виконавчий директор ВГО «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» керівник студії «Журналістика» ліцею Євген Ігорович Смушков.
До загальноукраїнського уроку приєдналися вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Одеського військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкаравайного, Запорізького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Чернігівського авіаційного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Харківської державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені Івана Харитоненка (м. Хмельницький), Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Також до нас доєдналися деякі військові ліцеїсти, що зараз навчаються дистанційно.
Захід почався спільним виконанням Гімну України. Після чого Василь Єгорович Ковальов прочитав дуже цікаву лекцію про події під Крутами, у якій спростував багато міфів навколо цієї героїчної дати. Зокрема про те, що юні бійці були покинуті своїми командирами напризволяще. …Так, командири тоді покинули поле бою. Але через те, що були вбиті більшовиками.
Наприкінці уроку уся військово-ліцеїстська родина України вшанувала своїх загиблих однолітків хвилиною мовчання.
Перед тим, як попрощатися, хлопці ставили вчителю історії питання, торкаючись непростих тем поганого військового керівництва військами УНР, зради та безвідповідальності. На жаль, було й таке, як і в усі часи. Але героїзм, мужність та самовідданість крутян довели беззаперечну істину: державність тримається не тільки на економіці, професійності командирів, оснащеності війська, а й, насамперед, на любові, відданості та жертовності.
…Зараз, під час війни, ми не маємо можливості провести спільне шикування військових ліцеїв України на місці битви. Але ми обов’язково зробимо це після Перемоги.
Дякуємо усім, хто приєднався до акції, а також директору ліцею 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" імені Володимира Великого пані Наталії Михайлівні Головіхіній за всебічну підтримку та натхнення. Тримаємо стрій та готуємось гідно захищати нашу Україну.
Прочитано 64 раз Последнее изменение Вторник, 30 Январь 2024 12:21

Галерея изображений